06
آذر

سنگ نورانی چیست؟

سنگ نورانی LED المان نورپردازی نسبتا جدیدی است که با قیمت مناسب، کاربردهای گسترده ای از تزیین نمای داخلی و خارجی گرفته تا نورپردازی معابر را پوشش می دهد. در عین حال این محصول بیشتر برای نورپردازی محیط های باز کاربرد دارد.
این نوع چراغ، با وجود اینکه از عموما از کف به سمت بالا میتابد ولی نور ازار دهنده ای ندارد. البته ذکر این نکته ضروری است که که در دیواره ها نیز میتوان سنگ نورانی را کار گذاشت. با این وجود بیشتر در کنار سنگهای معمولی کار شده و مسیر حرکت را با نور ملایمی روشن میکند.

یک سنگفرش درخشان در شب، که نور ملایم آن را سنگهای نورانی تامین میکنند، مانند یک نگین، نورپردازی خارجی محوطه مورد نظر شما را زیبا میکند. این سنگهای نورانی ، کاملا در طرح و اندازه به سنگفرشهای سیمانی و گرانیتی شبیه هستند به طوری که در طول روز ، تشخیص سنگ نورانی و سنگفرش معمولی، تقریبا غیر ممکن است… البته در شب، شرایط بسیار متفاوت خواهد بود و چنان جلوه ای به طراحی خارجی شما میدهد که مجموعه، حتی زیباتر از طول روز خودنمایی میکند.

سنگ نورانی

نمونه ای از موارد کاربرد اینگونه سنگها

کف معابر و پیاده رو ها

پارکها ، میادین ، آبنماها و استخرها و برکه ها

محوطه سازی ابنیه های تاریخی و فضاهای گردشگری

بخش ابنیه و ساختمان ها جهت تزئین ، بازسازی و ایجاد آرامش محیطی

نما و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها

پارکینگها  ، حیاط ، معابر خصوصی ، آسانسور و راه پله

 برای روشنایی دیوار و کف استخر

هتل ها ، بیمارستان ها ، ویلا ها ، سازمان ها و ادارات

بخش ترافیکی و راهنمایی و رانندگی

ساخت کلیه علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی

چراغهای راهنمایی و رانندگی

بخش تبلیغات ( زمینی و دیواری )

ساخت لوگوها و علائم اختصاری شرکت ها و شعارهای تبلیغاتی

 بخش نوری این سیستم ها شامل چندین منبع نورانی  با عمر بالا که به صورت محکم به دیگر اجزای سیستم اتصال پیدا کرده و توسط یک منبع 12 ولتی تغذیه می گردد .
سنگهای  نورانی  دارای  ویژگی هایی از قبیل مقاومت  بسیار  بالا در برابر سختی  ،مقاومت در برابر وزنی که قرار است از روی آنها عبور کند،  ضد  آب  ، ولتاژ  پائین ،  مصرف  کم انرژی برق  ، تنوع  رنگ ، عمر مفید  طولانی ، امکان تولید اشکال مختلف هستند.