17
آبان

چراغ زیر کابینتی

در آشپزخانه‌های قدیم که مانند امروز دارای کابینت‌های ثابت و جاسازی شده نبودند ، نورپردازی اغلب به وسیله یک چراغ آویز سقفی که در مرکز سقف آشپزخانه نصب می‌شد انجام می‌گرفت.  چرا که اغلب فعالیت‌های داخل آشپزخانه ( مانند آماده‌سازی مواد غذایی ) بر روی میز وسط آشپزخانه انجام می‌شد. از طرفی در زمانهای قدیم امکانات بسیار کمتر از امروزه بودند و صنعت نورپردازی ، به اندازه امروز پیشرفته نبود. امروزه با پیشرفت صنایع مختلف، محصولات و صنایع نورپردازی هم پیشرفت کرده اند.

اما آشپزخانه‌های امروزی با ردیفی از کابینت‌ها ، اجاق و یخچال جاسازی شده به موازات و در کنار دیوا‌رهای آشپزخانه نیازمند شیوه دیگری از نورپردازی هستند.

در آشپزخانه‌های امروزی قسمت اعظم کار در آشپزخانه بر روی سطح کابینت‌ها، در کنار اجاق گاز و یا شیر آب و سینک ظرفشویی انجام می‌شود که در اغلب آشپزخانه‌ها همگی در کنار دیوار قرار دارند اما هنوز چراغ‌های سقفی از وسط سقف آشپزخانه آویزان هستند ، در نتیجه افراد اغلب پشت به منبع نور و در زیر سایه خود مشغول به کار هستند و هنگام کار از نور کافی برخوردار نیستند.

کانتر آشپزخانه‌ها و دیگر سطوحی که در زیر کابینت‌ها قرار گرفته‌اند اگر تنها با یک چراغ آویز سقفی نوردهی شوند دارای روشنایی ضعیفی خواهند شد که حتی ممکن است به علت نداشتن نورکافی و افتادن سایه شما روی ناحیه کارتان، به دست و انگشتان خود آسیب رسانده یا در اندازه کردن مواد و ترکیبات غذایی دچار اشتباه شوید.

البته این مشکلات بیشتر هنگام شب روی می‌دهد چرا که هنگام روز، نور خورشید از پنجره آشپزخانه به داخل می‌تابد و به اندازه کافی همه جا را روشن می‌کند. البته گاهی اوقات به علت نورگیر نبودن منزل و یا نورگیر نبودن آشپزخانه یا دکوراسیون تاریک آن، در روزها هم نیازمند نور مصنوعی برای روشن کردن داخل کابینت خواهید بود.

چراغ‌های زیر کابینت دارای ولتاژ پایینی بوده و از لحاظ اقتصادی کاملا به صرفه هستند و دقیقا در زیر کابینت آشپزخانه‌ها نصب می‌شوند و برای حذف سایه‌ها و نقاط تاریک آشپزخانه کاملا ضرورت دارند.

این چراغ‌ها علاوه بر کاربردهای مفید خود،‌ به آشپزخانه شما جلوه خاصی داده و کاشی‌های دیوار و دیگر وسایل را بهتر و زیباترنمایان می‌کنند.

طبقات داخل کابینت‌های در شیشه‌ای را نیز می‌توان با استفاده از روش‌های گوناگون روشنایی بخشید. اما یکی از بهترین راه‌ها، نصب چراغ‌های کوچک در زیر هر یک از طبقات و یا در مواقعی که طبقات شیشه‌ای هستند نصب یک لامپ در قسمت بالا و یا پایین کابینت است

https://www.hamshahrionline.ir/news/126880/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B4%D9%BE%D8%B2%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87منبع : همشهری آنلاین

فروش چراغ زیر کابینتی

شما میتوانید برای خرید چراغ زیر کابینتی به صفحه این محصول مراجعه نمایید.