20
دی

مختصری در مورد سبکهای نورپردازی داخلی

نورپردازی داخلی

کمتر اتفاق می افتد به خانه ای بروید. از انتشار نور داخل خانه شگفت زده بشوید. زیرا نورپردازی صحیح و بی عیب و نقص مانع این قضیه می شود. طراحی درست نورپردازی دکوراسیون داخلی باعث احساس آرامش و راحتی می شود. به کارگیری دقیق نور در دکوراسیون داخلی، فضای خانه را جذاب می کند.

همان طور که اشاره شد نور به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی می شود. یک معمار با تجربه به بهترین نحو نور طبیعی و مصنوعی را درهم می آمیزد. آرامش و جذابیت دو ارمغان ترکیب هنرمندانه نور طبیعی و مصنوعی می باشند. نور مصنوعی شامل 4 دسته نورپردازی عمومی، وظیفه ای، تاکیدی و تزئینی می شود. نکته ی مهم نوع استفاده از انواع نور در فضاهای مختلف خانه می باشد.

نور پردازی داخلی خود شامل مباحث گوناگونی می شود. در مطلب دیگری به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

سبک های نورپردازی داخلی

از بحث نور مصنوعی و طبیعی که بگذریم هزینه و بودجه خودنمایی می کنند. حتما میزان بودجه و هزینه پرداختی را کنترل کنید. علاوه بر این فضاهای مختلف داخلی نور پردازی ویژه ی خود را می طلبند.

نورپردازی داخلی
نورپردازی داخلی

نورپردازی مدرن

بسیاری از منابع روشنایی و نورپردازی مدرن به شکل ثابتی نیستند و شما می توانید میزان روشنایی آنها را تنظیم نمایید. استفاده از نورپردازی مدرن در دکوراسیون منزل انتخاب هوشمندانه ای خواهد بود.

نورپردازی کلاسیک

این نوع نورپردازی و منابع روشنایی در بسیاری از دکوراسیون منزل های ایرانی قابل رویت است. از لوسترها گرفته تا روشنایی های فضای بیرونی و چراغهای دیواری.

نورپردازی روستیک

انواعی از روشنایی روستیک وجود دارند که در دکوراسیون روستیک، جلوه بسیاری خواهند داشت. غالبا متریال به کار رفته در آنها، چوب، سنگ و… هستند. معمولا این نوع منابع روشنایی و نور پردازی در عین سادگی، بسیار زیبا خواهند بود. برای اطلاعات بیشتر در این مورد کلیک کنید.