30
آبان

وال واشر چیست ؟

وال واشر قطعه ای است که از تعدادی لامپ در کنار هم به اشکال مختلف چیده شده اند تشکیل شده و تعداد لامپ ها، اندازه ی آنها و میزان توان هر یک می تواند بنا به نیاز و نوع پروژه ای که قرار است در آن مورد استفاده قرار گیرند، متفاوت باشد.

وال واشر را در تعداد انبوه می توان به عنوان یک پروژکتور LED در نظر گرفت که عمدتا به صورت خطی موجود هستند و بر روی نمای داخلی یا خارجی ساختمان نور می تابانند. جهت نور، زاویه تابش و شدت آن نیز قابل تغییر و کنترل می باشد. برخی از انواع وال واشر به نام RGBW طیف کاملی از رنگ ها را دارا هستند، به گونه ای که می توانند در یک زمان هم نور سفید و هم نورهای رنگی فول کالر را ایجاد کنند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که همانطور که قبلا گفتیم بنا به کاربرد و ملزومات یک پروژه امکان تولید سفارشی این پروژکتورها در ابعاد مختلف و با توان های متفاوت وجود دارد و همین موضوع باعث می شود تا استفاده از وال واشر در صنعت نورپردازی ساختمان و دکوراسیون با استقبال زیادی مواجه شود و بتوان به شیوه های مختلفی آنها را به کار برد. در سال های اخیر استفاده از این ابزار مناسب به عنوان تجهیزات جانبی برای تامین روشنایی در صنعت ساختمان سازی موجب شده است تا معماران بتوانند ایده های خود را برای زیباسازی ساختمان ها به راحتی پیاده سازی نمایند. عمده کاربرد وال واشرها برای تزیینات نمای محیط های داخلی و بیرونی یک بنا می باشد، بنابراین برای ایجاد روشنایی اصلی یک محیط انتخاب مناسبی نیستند و باید از سایر محصولات موجود برای این کار استفاده نمود.

کاربرد وال واشر

از مزایای وال واشرها می توان به بالا بودن فوکوس LED ها، هماهنگی کامل با سیستم DMX، بازدهی نوری بالا و راندمان بالا، توان مصرفی بسیار پایین در مقایسه با چراغ های معمولی و نورافکن ها، قابلیت نصب در زوایای مختلف با امکان اجرای سایه و روشن در سطح دیوار و تداوم نور خروجی ثابت در طولانی مدت اشاره داشت.

کاربرد اصلی این محصول در ایجاد روشنایی و نورپردازی بر روی دیوار ها، نمای ساختمان و ایجاد پرده نور در انواع سطوح از جمله دیوارها، پل ها و… است. از دیگر کاربرد های وال واشر می توان به ساخت انواع چراغ های خطی رنگی (مانند پرچم) اشاره کرد. از وال واشر برای نورپردازی سطوح بزرگ(مخصوصا دیوارها) استفاده می شود. وال واشر بیشتر برای نورپردازی در ساختمانهای جدید کاربرد دارد. البته از این المان ممکن است در موزه ها، گالریها و فروشگاهها و یا نقاطی که یک سوژه نورپردازی که سطح بزرگی داشته باشد استفاده شود.

همچنین وال واشر در موارد بسیاری به جز نور پردازی نمای ساختمان مصرف دارد که عبارتند از:

روشنایی فروشگاه ها و رستوران های بزرگ

رشد گیاهان ( گرو لایت): این نور پردازی با توجه به نور مورد نیاز گیاه منظور و با led های فرکانسی و خاص انجام می شود.

نور پردازی آکواریوم آب شیرین: استفاده از والواشر در آکواریوم های آب شیرین در اغلب موارد برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

نور پردازی آکواریوم آب شور: این مورد برای شبیه سازی آکواریوم به محیط دریا برای حیات ماهیان آب شور الزامی است و از ال ای دی های کلوین دار و uv در والواشر باید استفاده شود.

موارد پزشکی و عفونی

مراسم جشن : والواشر بلک لایت بسیار در جشن ها مورد استفاده قرار می گیرد و انواع اقلامی مانند کلاه ، عینک و … که فقط با ال ای دی uv رنگ مورد نظر را میگیرند مکمل والواشر ها می باشند .

ویژگی های وال واشر

برخی از مهمترین ویژگی های وال واشر عبارتند از:

– نصب آسان در مکان های مختلف

– کیفیت بالای نور خروجی (از لحاظ شدت نور )

– کیفیت بالای بدنه (از جنس آلیاژ آلومینیوم)

– مقاومت در برابر شرایط جوی و محیطی مثل نور خورشید، اشعه ماورا بنفش، آب و گرد و خاک

– تنوع طیف رنگ نورهای ایجاد شده

– موثر در کاهش هزینه های نورپردازی

– امکان تنظیم زاویه تابش نور بر اساس نوع پروژه

– قابلیت افزایش طول وال واشر ها (می توان تعدادی از آنها را به یکدیگر متصل نمود)

– امکان تغییر اندازه ی این قطعات بر حسب نیاز توسط شرکت ارائه دهنده وجود دارد و می توانند به صورت سفارشی اندازه ی آن ها را تغییر دهند

– امکان تنظیم شدت نور

– مقاومت در برابر ضربه (مناسب برای استفاده در نور پردازی های خارجی ساختمان)

– قابلیت کنترل از طریق ریموت (مجهز به افکت های مختلف که می توان از طریق نرم افزارهای مخصوص آنها را تعیین نمود)


فروش وال واشر
شما می توانید برای خرید وال واشر به صفحه این محصول در سایت شرکت پارسا نور افق آسیا مراجعه نمایید.