13
اسفند

ویژگی های یک چراغ LED مناسب چه هستند؟(قسمت دوم)

در ادامه ی ویژگی های led مناسب که در نوشته پیشین بیان شد مطلب زیر را از دست ندهید

امکان دفع حرارت


همانطور که در بخش قبل مطرح شد، ال ای دی باید بتواند حرارت تولیدی خود را دفع کند. تمام محصولات ال‌ای‌دی گرما تولید می‌کنند. که معمولا این کار توسط الومینیوم به کار رفته در محصول انجام میشود. پس یکی از راههای تشخیص این موضوع سنگینی لامپ است… لامپی که سبک باشد مسلما نمیتواند گرمای تولیدی را به خوبی دفع کند بنابراین عمر کوتاهی خواهد داشت و پس از مدت کوتاهی میسوزد یا کم نور میشود.

گارانتی


گارانتی مهمترین بخش این مطلب می‌باشد. چرا که متاسفانه بسیاری از فروشندگان در هنگام عرضه این محصول از گارانتی آن بسیار تعریف می‌کنند، اما به هنگام خرابی جنس معیوب به بهانه‌های مختلف از تعوض آن خودداری می‌کنند. نکاتی که باید در رابطه با گارانتی یک محصول در نظر داشت بشرح زیر است:

۱- یکی از تبلیغاتی که در رابطه با لامپ های ال‌ای‌دی می‌شود، طول عمر بالای آن‌ها مانند ۲۵ هزار ساعت یا حتی ۵۰ هزار ساعت می‌باشد. با یک ضرب و تقسیم ساده می‌توان به راحتی فهمید که یک لامپ ال‌ای‌دی بفرض ۸ ساعت استفاده در روز باید چندین سال کار کند. پس گارانتی‌های ۶ ماهه یا حتی یکساله عملا هیچ سودی برای شما ندارد زیرا در طی مدت کوتاه گارانتی، اتفاق خاصی برای وسیله شما نمی افتد.پس پیشنهاد می‌شود تنها لامپ‌های ال‌ای‌دی با حداقل گارانتی ۲ سال را انتخاب کنید.

Led  مناسب
چراغ های Led

۲- محصولی را خریداری کنید که رسما روی آن تاریخ گارانتی ذکر شده باشد. هرگز فاکتور خرید را بعنوان گارانتی قبول نکنید. چرا که هم نگه داشتن یک فاکتور برای ۲ سال سخت است، هم فاکتور فروشندگان متفرقه نمی‌تواند یک گارانتی معتبر باشد و حتی ممکن است بعد از یکسال آن فروشنده فعالیت صنفی خود را متوقف کرده باشد.

۳- محصولات شرکت های معتبرتولیدی Led را خریداری کنید. براحتی می‌توانید با پرسجو از چند فروشگاه شهرت یک شرکت را بررسی کرد و همچنین اطلاعاتی از نحوه گارانتی محصول بدست آورید.

4-نکته جالب توجه دیگری که در مورد این نوع لامپ ها وجود دارد، این است که حداقل میتوانند ده سال عمر کنند، زیرا در حالت طبیعی، چیزی در ساخت آنها وجود ندارد که در طی ده سال استفاده خراب شود.

قیمت


با توجه به نکاتی که در این مقاله مطرح شد، حتما متوجه شده اید که یک لامپ led خوب ، قیمت ارزانی نخواهد داشت… پس به شما پیشنهاد میکنیم که به دنبال led ارزان قیمت نباشید. نیم نگاهی به محصولات LED پارسانور افق آسیا خالی از لطف نیست.