18
آذر

پروژکتور مادون قرمز یا IR قسمت دوم

پروژکتورهای مادون قرمز دوربین مداربسته را چطور نصب کنیم؟

نصب این پروژکتورهای کاملا مانند پروژکتورهای ساده است البته این پروژکتورها ممکن است دارای سنسور نور نیز باشند تا تنها در صورت کم شدن نور فعال شوند. نصب این پروژکتورها در صورت وجود سنسور نور تنها محدود به رساندن برق خواهد بود. توجه داشته باشید که پروژکتور معمولا باید زیر دوربین مداربسته و در جهت دید دوربین نصب شود.

چه زمانی از پروژکتور مادون قرمز استفاده میشود؟

پروژکتور IR در دو حالت مورد استفاده قرار می گیرد:

  • در صورتی که دوربین مداربسته شما فاقد LED مادون قرمز است: دوربین های مداربسته باکس عموما فاقد LED مادون قرمز هستند و در صورت نیاز به دید در شب وجود داشته باشد باید از پروژکتور مادون قرمز استفاده کرد.
  • در صورتی که برد دید در شب دوربین شما به اندازه کافی نباشد: در صورتیکه دوربین مداربسته انتخاب شده برای محل برد دید در شب کافی را ندارند یا فضایی در تصویر تاریک می شود می توان این ضعف را با استفاده از پروژکتورهای مادون قرمز IR رفع کرد.برای مثال یک محوطه 500 متر مربعی را در نظر بگیرید که میخواهید تمامی قسمت های تاریک محوطه را زیر نظر بگیرید برای این کار دو راه وجود دارد:
  • یکی اینکه دوربینی با برد دید در شب بالا برای مثال 500 متر تهیه کنید، در این صورت مجبورید هزینه گزافی را بابت دوربین بپردازید.
  • راه دوم و به صرفه تر این است که به جای آن از یک پروژکتور مادون قرمز با برد 500 متر استفاده کنید که هزینه به مراتب کمتری دارد.

اگر مخفی بودن نور پروژکتور برایتان ضرورتی ندارد می توانید از همان پروژکتور های معمولی استفاده نمایید که از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر هستند. همچنین دوربین ها در نور مرئی نیز تصاویر رنگی و با کیفیت بهتری ارائه می کنند.

فروش پروژکتور مادون قرمز
شما می توانید برای خرید پروژکتور مادون قرمز (IR) به صفحه این محصول در سایت شرکت پارسا نور افق آسیا مراجعه نمایید.