23
مهر

چراغ خورشیدی

امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی، نیاز انسان به برق روز به روز بیشتر میشود، از طرفی با توجه به محدود بودن منابع انرژی تجدید پذیر، اهمیت استفاده از انرژی های تجدید پذیر بیشتر میشود.

چراغ های خورشیدی یک وسیله مناسب برای استفاده از انرژی خورشید هستند که با توجه به فضای وسیع .کشورمان ایران، در بسیاری از مناطق قابل استفاده هستند

خورشید در هر ثانیه حدود ۱۰۰۰ ژول انرژی به هر متر مربع از سطح زمین منتقل می‌کند که با جمع‌آوری کردن آن می‌توان انرژی مورد نیاز برای کارهای مختلفی را تأمین کرد. انرژی که از طریق خورشید به زمین می‌رسد .۱۰۰۰۰ بار بیشتر از انرژی مورد نیاز انسان است. 

مزایای این نوع چراغها

صرفه جوئی بیشتر

کاهش وابستگی به انواع دیگر انرژی

کاهش هزینه‌های تهویه مطبوع (با قرار دادن صفحه‌های خورشیدی بر روی سقف، گرمای جذب شده توسط ساختمان کاهش می‌یابد.

امن و بی‌خطر

پاک فاقد هرگونه آلودگی برای محیط زیست

هزینه نگهداری پایین و طول عمر بالای تجهیزات

منبع انرژی رایگان و دردسترس

کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی

بی‌نیاز به ولتاژ برق شهر، کابل‌کشی و کانال‌کشی

برق قابل اطمینان‌تر نسبت به برق شهر

دارای باتری پشتیبان برای روزهای ابری

ایمن نسبت به قطع کلی روشنایی

بدون هزینه جاری برق تامین انرژی بصورت پخش شده

کاربرد انرژی خورشیدی

چراغ‌های بیرونی برای تزیین محیط‌هایی مانند باغچه، باغ و چمن به کار گرفته می‌شوند و نوع داخلی آن برای روشنایی اصلی محیط داخل ساختمان کاربرد دارند که در این حالت صفحه خورشیدی از خود چراغ جداست.

چراغ‌های خورشیدی بیش‌تر برای تزیین به کار می‌روند و شکل‌های گوناگونی را دارا هستند، برای نمونه گاهی به شکل حیوانات طراحی می‌شوند. از دیگر کاربردهای متداول لامپ‌های خورشیدی می‌توان به نشان‌گذاری مسیرهای گوناگون اشاره کرد.

چراغ خورشیدی یا لامپ سولار همانند دیگر محصولات خورشیدی دارای یک پنل است. برای این که پنل شارژ شده و در موقع لزوم روشن شود، باید پنل را در جای مناسبی که در معرض نور خورشید است نصب نمایید. در بعضی از مدل ها نیاز به این کار نیست و پنل را در زیر چراغ نصب می کنند.

پنل در طول روز به صورت خودکار نور خورشید را جذب نموده و در خود ذخیره میشازد و تبدیل به یک منبع تغذیه برای چراغ می شود. به محض این که غروب شد و هوا رو به تاریکی گذاشت، چراغ خورشیدی به صورت خودکار روشن خواهد شد. بدون این که نیاز به کلید روشن و خاموش داشته باشد. بنابراین اگر زمانی منزل نبودید و دیروقت به منزل برگشتید، دیگر نباید نگران روشنایی حیاط باشید.
فروش چراغ خورشیدی
شما می توانید برای خرید چراغ خورشیدی به صفحه این محصول در سایت شرکت پارسا نور افق آسیا مراجعه نمایید.