23
آبان

چراغ خیابانی LED چیست؟

چراغ خیابانی LED ، چراغ نوری یکپارچه ای است که از دیودهای ساطع کننده نور Light Emitting Diode (LED) به عنوان منبع نور خود استفاده می کند. چراغ خیابانی به عنوان چراغ یکپارچه شناخته می شود چرا که در اغلب موارد، نورافکن و تمامی قطعات به کار رفته، به صورت یکپارچه بوده و از هم جدا نمی شوند. در هنگام تولید، خوشه نوری LED بر روی یک پنل چسبانده می شود و سپس همراه با یک هیت سینک (پایین آورنده حرارتی- خنک کننده) به پنل LED مونتاژ می شود و یک لامپ نورافکن یکپارچه تولید می کند.

طراحی چراغ خیابانی

امروزه طرح های مختلفی ایجاد شده اند که انواع مختلف LED را به یک لامپ نورافکن متصل می کنند، که هم برای LED های با ولتاژ بالا و هم برای بسیاری از LED های کم مصرف استفاده می شود. ظاهر LED چراغ خیابانی به چند عامل بستگی دارد، ازجمله پیکربندی LED، مبدل های حرارتی مورد استفاده در LED ها، و اولویت های زیبایی شناختی.

هیت سینک ها در LED های چراغ های خیابانی، طراحی ای شبیه به خنک کننده ها در سایر وسایل الکترونیکی همچون کامپیوتر دارند. هیت سینک ها باید تا جایی که ممکن است شیارهایی داشته باشند تا جریان هوای گرم در LED ها را تسهیل دهند. این مناطق حرارتی به طور مستقیم بر روی LED چراغ خیابانی تأثیر می گذارند.

طول عمر LED چراغ خیابانی

طول عمر LED چراغ خیابانی، از روی خروجی روشنایی در مقایسه با مشخصات اولیه طراحی شان تشخیص داده می شود. اگر روشنایی این چراغ ها 30درصد کاهش بیابد، مشخص می شود که LED چراغ خیابانی به انتهای عمر خود نزدیک شده است.

مدت زمانی که یک مدول / لامپ LED در شرایط استاندارد، شار نوری با درصدی بیش از درصد حفظ شار نوری تولید میکند. یادآوری 1 :یک مدول / لامپ LED زمانی به انتهای طول عمر خود میرسد که شار نوری آن کمتر از درصد ادعا شده از شار نوری اولیه باشد. طول عمر همیشه همراه با طول عمر Lx در حفظ شار نوری و نرخ خرابی Fy نشان داده میشود.

ویژگی های چراغ های خیابانی  ال ای دی 

  • صرف جویی در مصرف انرژی 
  • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری
  • بالا بردن عمر لامپ های ال ای دی تا 50000 ساعت 
  • حذف مولفه های مزاحم 

موارد کاربردی لامپ های ال ای دی 

  •  استفاده از چراغ های خیابانی ال ای دی برای تامین روشنایی فضاهای بزرگ 
  • استفاده از این چراغ ها برای مکان هایی که دسترسی به شبکه  برق ندارند 
  • تامین روشنایی بین جاده ای 
  • تامین روشنایی پایانه ها و پارکینگ و معابر

مزیت چراغ خیابانی LED

بیشتر چراغ های LED دارای یک لنز در پنل LED هستند که برای نوردهی با یک الگوی مستطیلی طراحی شده اند. مزیت این چراغ های خیابانی نسبت به نوع سنتی آنها این است که بطور معمول دارای یک بازتاب کننده در قسمت پشتی لامپ هستند. در این چراغ های سنتی، بیشتر روشنایی چراغ هدر می رود و آلودگی نوری در فضا و محیط اطراف ایجاد می کند. چنین چراغ خیابانی هایی می توانند برای رانندگان و عابران پیاده نیز نور زننده ای داشته باشند.

از معایب پنل های فوکوس LED این است که بیشتر نور را به جاده ها هدایت می کند، و نور کمتری در مسیرهای پیاده روی و فضاهای دیگر وجود خواهد داشت. این نقیصه می تواند با استفاده از طراحی لنزهای اختصاصی و اتصالات پایه ای قابل تنظیم حل شود.

در انجام پروژه LED چراغ خیابانی، مدل های LED سبک، کار بهینه سازی نورپردازی با کارایی بالا را آسان می کنند. این معادلات عملی می تواند برای بهینه سازی نصب و راه اندازی LED چراغ خیابانی، به منظور به حداقل رساندن آلودگی نوری، افزایش راحتی و دید در شب، و به حداکثر رساندن یکنواختی در انتشار نور و بهره برداری موثر، مورد استفاده قرار بگیرد.


فروش چراغ خیابانی LED
شما می توانید برای خرید چراغ خیابانی LED به صفحه این محصول در سایت شرکت پارسا نور افق آسیا مراجعه نمایید.