26
بهمن

12 ویژگی برتر لامپ ال‌ای‌دی‌ نسبت به رقبا که نمیدانستید!!(قسمت دوم)

در ادامه نوشته ی قبلی ، بقیه ویژگی های ال‌ای‌دی‌ را بیان میکنیم.

6- تنظیم زاویه تابش

در لامپ‌های ال‌ای‌دی‌ نور در تمام جهات منتشر نمی‌شود . به دلیل موجود بودن لنزهایی با زوایای دلخواه نوری، کاملاً قابل کنترل است.

7- جریان راه‌اندازی

لامپ‌های متال هالید ۵ دقیقه زمان نیاز دارند تا به حداکثر نوردهی خود برسند. در این مدت زمان برای یونیزه کردن گاز داخل لامپ نیاز به آمپر بیشتری است. ولی در لامپ های ال‌ای‌دی‌ نیازی به این مدت زمان نیست.

رنگهای اصلی ال‌ای‌دی‌
رنگهای اصلی ال‌ای‌دی‌ ها

8- کاهش نور

کلیه لامپ‌های دیگر با گذشت زمان دچار افت شدید شدت نور می‌گردند در صورتی که لامپهای ال‌ای‌دی‌ اینگونه نیستند.

9- قابلیت تغذیه با جریان های متفاوت

LED ها قابلیت تغذیه هم با جریان AC (البته پس از تبدیل به DC) و هم جریان DC با مصرف کم را دارد. لذا می‌توانند از منابع انرژی خورشیدی یا باتری نیز جهت تأمین نیروی خود استفاده کنند.

شرکت پارسانور افق آسیا با سالها تجربه در زمینه تولید و ساخت لامپهای ال‌ای‌دی‌ برای مصارف مختلف صنعتی، شهری ، خانگی و… در رنگها و مدلهای مختلف در خدمت شماست.

10- قابلیت کار در دامنه دمایی بسیار گسترده

این لامپ ها در دمای منفی 40 درجه تا مثبت 85 درجه سانتی گراد قابل استفاده اند. به این ترتیب این نوع لامپ ها در هر فصلی و در هر نقطه ای در کره خاکی قابل استفاده است.


11- حشرات از نور ال ای دی گریزان

در لامپ های قدیمی بعد از گرد و غبار، آلودگی ناشی از تجمع حشرات مهمترین عامل کاهش نور محسوب می شود. این امر سبب کاهش شدید بازده نور است. از این رو لامپ ها باید هرازچندگاهی تمیز شوند، اما لامپ های ال ای دی نه تنها حشرات را جذب نمی کنند بلکه آن ها را پراکنده می کنند.

در نهایت…

12- در نهایت میتوان بیان کرد که لامپهای ال ای دی از نظر کیفیت نور، میزان مصرف انرژی و اثرات زیست محیطی در مقایسه با لامپ های فلورسنت فشرده دارای مواد سمی کمتری هستند.