17
بهمن

از نورپردازی تاکیدی بیشتر بدانیم، قسمت اول(نکات)

نورپردازی تاکیدی در مقالات قبل معرفی شده است. برای آشنایی با آن کلیک کنید. بسیار متمرکز است تا چشم‌ها را به سمت یک نقطه‌ی کانونی هدایت کند.

نورپردازی تأکیدی روشی برای اضافه کردن استایل و جاذبه به دکوراسیون خانه است . این نورپردازی به شما کمک می‌کند تا آثاری که برای نمایش گذاشته‌اید را روشن کرده و در سایر مناطق سایه ایجاد کنید.

نورپردازی تاکیدی برای تأکید روی دیوار، اثر هنری، کتابخانه، مبلمان، کلکسیون‌ها و معماری کلی خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نورپردازی تاکیدی بیرونی زمانی است که بخشی از نمای خانه یا حیاط را با نور مورد تأکید قرار دهید.

این کار در طی تعطیلاتی مانند هالووین و کریسمس بسیار طرفدار پیدا می‌کند.

چراغ‌های در نظر گرفته شده برای نورپردازی تأکیدی معمولاً انعطاف‌پذیر و قابل چرخش هستند تا در صورت تغییر محل سوژه بتوان آنها را تنظیم کرد.

از نور پردازی تاکیدی میتوان به عنوان وسیله‌ای تزئینی یا تاکیدی استفاده کرد.

انعطاف‌پذیری و تمرکز نور جزو ویژگی‌های اصلی آن است.

نور تاکیدی معمولا کجا کاربرد دارد؟

نورپردازی تاکیدی را می‌توان برای مجسمه‌ها، گچ‌بری‌ها، نقاشی‌ها و غیره مورد استفاده قرار داد.

این نور، محیط و جوی بسیار پیچیده را ایجاد می‌کند و احساس معنادار بودن و اهمیت را به بخش‌های تأکیدشده می‌دهد.

از طرفی با جلب توجه به سمت مکان ها و اشیای خاص در دکوراسیون، بیننده را از ضعف ها و مواردی که نمیخواهید مورد توجه قرار گیرند، غافل میکند.
این نوع نورپردازی استفاده زیادی برای موزه‌ها، ساختمان‌های تاریخی و گالری‌های هنری دارد.
نورپردازی تاکیدی برای تاکید روی اشیا یا فضاهایی خاص از معماری است.

این نور زاویه‌دار است و عمود بر کف ساختمان تابیده نمی‌شود. البته در شرایطی خاص که دکوراسیون و چیدمان به شما اجازه دهد، میتوانید از آن استفاده کنید مانند زمانهایی که یک شی در کنار دیوار نیست و روی یک ستون کوتاه قرار دارد و از تمام زوایای اطراف میتوان از آن بازدید کرد.

در نهایت توجه داشته باشید که استفاده از نورپردازی تاکیدی ، نیازمند مقداری تخصص است تا باعث نشود که معایب دکور شما و یا آنچه را که نمیخواهید دیده شود را مورد توجه قرار دهد.