18
دی

14 نکته از چراغهای خیابانی -قسمت دوم

در مقاله قبلی 7 نکته در مورد چراغهای خیابانی مطرح شد که در این مقاله ادامه آنها را مطالعه میکنیم.

چراغ خیابانی
چراغ خیابانی
  1. روشنایی مورد استفاده در نورپردازی عمومی بایستی مقاومت لازم در برابر گرد و خاک و آب را در حدی داشته باشد که در گذر زمان و با بارش باران مشکلی از این بابت برایش پیش نیاید. توجه به استاندارد IP را نباید هرگز فراموش کرد.
  2. آن دسته از روشنایی‌هایی که در ارتفاع کم نصب می‌شوند بایستی از مقاومت فیزیکی لازم در برابر ضربات احتمالی برخوردار باشند. استفاده از چراغ‌هایی که با مواد اولیه مخصوص وظایف سنگین ساخته شده‌اند، در این موارد توصیه شده است.
  3. استفاده از چراغ و روشنایی به عنوان عنصر تزیینی می‌تواند باعث ایجاد فضایی سرزنده و شاداب شود و جذابیت اماکن تفریحی و فرهنگی شهرها را نیز افزایش دهد. در هنگام انتخاب چراغ برای نورپردازی تزیینی حتما می‌بایست با یک کارشناس نورپردازی و یا طراح متخصص مشورت کنید.
  4. استفاده از سیستم‌های روشنایی هوشمند قطعا منافع زیادی برای شهرها به ارمغان خواهد آورد. استفاده از سیستم‌های هوشمندسازی و مدیریت خودکار روشنایی نه تنها باعث افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه می‌شود، بلکه در هنگام بروز مشکل نیز می‌توانید به آسانی منبع بروز مشکل را شناسایی کرده و در صدد رفع آن برآیید.
  5. محیط خیابان و فضاهای باز، آبستن انواع اتفاقات و شرایط آب و هوایی هستند . دقت داشته باشید که چراغهای خیابانی شما کیفیت لازم برای تحمل اب و هوای منطقه را داشته باشد.
  6. آب و هوای مناطق مختلف کشور ما بسیار متفاوت هستند. پس سعی کنید اگر فروشنده این چراغها هستید، به محل استفاده این تجهیزات دقت کنید و اگر هم خریدار هستید ، شرایط اب و هوایی منطقه خود را برای فروشنده توضیح دهید.
  7. و در آخر فراموش نکنید که : در طول روز و هنگام وجود مقدار نور مطلوب، چراغها خاموش شوند. تا هم عمر آنها کمتر نشود و هم در مصرف برق صرفه جویی کنید.