15
دی

14 نکته از چراغ های خیابانی- قسمت اول

چراغ خیابانی یکی از ابتدایی ترین و مهمترین تجهیزات روشنایی خیابانهاست. بنابراین وجود آن برای هر فضای عمومی لازم است. در این مقاله چند نکته در مورد این محصول به شما ارائه میشود تا بهتر بتوانید در این زمینه تصمیم بگیرید..شرکت پارسانور افق آسیا با بیش از یک دهه تجربه در این زمینه با ارائه انواع چراغ های خیابانی در خدمت شماست. اگر میخواهید در مورد چراغهای خیابانی LED بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

چراغ خیابانی مناسب در فضاهای شهری و پیاده روها، به انسان محور بودن و پیاده محور بودن فضا کمک بسیاری میکند.

چراغ خیابانی
چراغ خیابانی

7 ویژگی اول

  1. روشنایی خیابانی مناسب می‌بایست دارای پخش نور مناسب و حداقل میزان خیرگی ممکن باشد.
  2. روشنایی‌های استفاده شده برای روشنایی معابر و خیابان‌ها می‌بایست به سادگی قابل نصب باشند و به کمترین میزان تعمیر نیاز داشته باشند. همچنین باید توجه داشته باشید که تعمیر و تعویض قطعه در این مدل روشنایی می‌بایست به راحت‌ترین نحو ممکن انجام پذیرد.
  3. اگر چراغ های خیابانی شما از نوع ال ای دی است ، توجه کنید که اتلاف نور چراغ خیابانی ال ای دی بسیار کم است، به این معنی که نور آن به صورت بهینه و درست بر همان منطقه‌ای که تنظیم شده است تابیده می‌شود. پس باید توجه داشته باشید که محل تابش نور چراغ‌های ال ای دی را به دقت تنظیم کرده و از ایجاد نواحی تاریک و سایه جلوگیری کنید.
  4. همچنین توجه کنید که برخی نقاط از دو چراغ نور دریافت نکنند تا اتلافی صورت نگیرد و از نور تولیدی به صورت بهینه استفاده کنید.
  5. در هنگام انتخاب چراغ خیابانی باید توجه داشته باشید که نور توزیعی چراغ کاملا یک دست و بدون چشمک زدن باشد تا باعث ایجاد نارضایتی در عابرین و رانندگان نشود.
  6. در مبحث روشنایی پارک‌ها و فضای سبز اولین و مهمترین نکته ایمنی عابران است؛ به این معنی که هیچ نقطه تاریکی نباید وجود داشته باشد و نورپردازی باید به گونه‌ای باشد که تمامی موانع و پستی بلندی‌های پارک را روشن کند.
  7. حداقل شاخص نمود رنگ پیشنهادی برای پارک‌ها و فضاهای سبز ۷۰ است. روشنایی بهتر و با کیفیت‌تر باعث بهبود تجربه شهروندان از حضور در این فضاها می‌شود.

برای مطالعه ادامه مطلب در مقاله بعدی کلیک کنید