25
مهر

COB چیست

مزایای چراغ COB چیست ؟

در واقع COB مخفف “Chips on Board” (چراغ سی او بی) یا چیپ های روی برد ، تکنولوژی جدیدی از چیدمان چیپ های LED (تراشه های ال ای دی) بر روی صفحه یا همان برد بر روی پایه ای فلزی می باشد. در این روش بر خلاف بردهایی با فناوری گذشته و استاندارد مانند LED SMD ها اتصالات تراشه ها به شدت فشرده و کوچک شده اند. به این صورت چیپ های COB مانند یک پنل LED یک تکه، به صورت یکنواخت روشن می شوند.

همانطور که می دانید ال ای دی (LED) ها به عنوان یک محصول فناوری جدید دارای بازده نوری خوب و طول عمر فوق العاده ای هستند.مشکل اصلی لامپ های ال ای دی این است که در سایز کوچکی نور فوق العاده زیادی از خود منتشر می کنند و این باعث می شود که نور این منابع نوری به نسبت منابع نوری گذشته همچون لامپ های فلورسنت دارای درخشندگی بیشتری باشند که این خود باعث آزار بصری مخاطب می گردد.

یک راه حل برای این مورد قرار دادن یک پوشش پخش کننده نور است ، ولی این پوشش باعث هدردهی نور می شود.

چراغ های COB این مشکلات را ندارند ، به این صورت که دیگر خود منبع نور در مساحت بیشتری نور تولید می کند و این باعث خیرگی کمتری نسبت به منابع ال ای دی دیگر می شود.در عین حال نیازی به پوشش خارجی نیز ندارد و این باعث جلوگیری از هدرهی نور می شود.

لامپ های COB می توانند 30% در هزینه ی امور صرفه جویی کنند. این صرفه جویی به طور عمده در هزینه ی پکیج بندی ال ای دی و هزینه های ثانویه روشنایی رخ می دهد که موضوع مهمی برای برنامه های کاربردی و ترقی نیمه هادی ها است.

در عمل، با وجود طراحی منطقی و مدل میکرو-لنز، ماژول های COB می توانند مانع عیوب بخش های مختلف، تابش خیره کننده و سایر معایبی که در منابع نوری هستند، بشوند. همچنین COB می تواند تعدادی چیپ قرمز را به درستی اضافه کند و در نتیجه CRI را به طور موثر، بدون کاهش بهره وری لامپ و کاهش طول عمر قابل ملاحظه بهبود می بخشد.

در برنامه های کاربردی، ماژول های COB تولید کارخانه های روشنایی را بسیار ساده تر و راحت تر می کنند و همچنین به طور موثری باعث کاهش هزینه می شوند. در تولید، تکنولوژی موجود و تجهیزات می توانند از تولید ماژول های COB در ابعاد بزرگ و بازده بالا پشتیبانی کنند.

با توسعه ی بازار روشنایی ال ای دی تقاضای روشنایی به سرعت رشد می کند. با توجه به خواست های متفاوت برنامه های روشنایی می توانیم ماژول های روشنایی سری COB را برای تولیدات انبوه تولید کنیم.

فروش COB

شما می توانید برای خرید COB به صفحه این محصول در سایت شرکت پارسا نور افق آسیا مراجعه فرمایید